Klubové BZH Bystřice pod Lopeníkem – výsledky

  1. Klubové barvářské zkoušky honičů

Bystřice pod Lopeníkem

  1. 9. 2020

Den po konání klubové výstavy se uskutečnily ve stejném areálu MS Troják Bystřice pod Lopeníkem již 27. Klubové barvářské zkoušky honičů.

Tato soutěž se zadáním titulu CACT se měla původně konat v Okounově v honitbě VLS Doupov, ale z důvodu malého počtu přihlášených psů byla přesunuta na Moravu do Bystřice pod Lopeníkem.

Z původního počtu 18 přihlášených jedinců se zkoušek zúčastnilo celkem 12 slovenských kopovů. Po zahájení proběhlo již tradičně rozlosování a rozdělení vůdců na dvě skupiny, které se společně rozešly na disciplíny dosled a chování u kusu.
Posuzování na jednotlivých disciplínách probíhalo svižně, práce psů byla ve většině případů rychlá a úspěšná, ale vzhledem k velkému počtu návštěvníků v lese a tlupě dančí zvěře, která křižovala většinu stop, bohužel došlo i k několika nutným opravám na stopách.
Po dosledech se jednotliví vůdci se svými svěřenci postupně přesunovali na technické disciplíny. Počasí nám celý den přálo a vzhledem k rychlému průběhu se po obědě mohly vyhlašovat výsledky. 
A jak letošní 27. KBzH dopadly:

27. ročník Klubových BzH Bystřice pod Lopeníkem – výsledky

 

Rád bych poděkoval všem psovodům za jejich práci se slovenským kopovem a ochotu zúčastnit se letošních KBzH. Chtěl bych poděkovat i kolegům rozhodčím a čekatelům za jejich posuzování a hodnocení a samozřejmě i MS Troják Bystřice pod Lopeníkem za zapůjčení areálu.

Ale především všem, kteří se podíleli na přípravě stop, organizaci celé akce, nošení zvěře, servisu v kuchyni, obsluze a trubačům.

Těším se na setkání příští rok

Ing. Libor Beníček

Napsat komentář