Ples KSK v Klášterci nad Ohří

XV. ples Klubu slovenského kopova

                Naplánování  XV. jubilejního plesu Klubu slovenského kopova bylo původně, tak jak bylo zveřejněno ve Zpravodaji 2018, stanoveno na 26. ledna 2019. Vzhledem k tomu, že nám vedení MS Rožmberk nabídlo na individuální honičské zkoušky slovenských kopovů tento termín, museli jsme dodatečně ples přesunout na druhou lednovou sobotu dne 12. ledna 2019.

Pro zajištění účasti jsme již koncem listopadu požádali našeho člena Tomáše Kosa o zajištění a dodání dostatečného množství plakátů, pozvánek a vstupenek. Včasným vyvěšením plakátů na obvyklých místech, zveřejněním ve zpravodaji Klášterecké zrcadlo, na stránkách našeho klubu a tentokrát i na facebooku jsme udělali maximum pro zvýšený zájem o náš ples. Přes toto opatření a další snahu se nám v tomto roce nepodařilo naplnit celou kapacitu Kulturního domu.

Krátce po 20.hodině zazněly první tóny tradiční kapely Milana Baranijaka, po nich následovaly trubačské fanfáry, uvítací slova předsedy našeho klubu Mgr. Petra Šupíka a také jsme seznámili přítomné s programem celého večera. V doprovodném programu nám zacvičily dvě velice pěkné sestavy děti z gymnastického kroužky Žabičky z Klášterce nad Ohří. Za své vystoupení sklidily velký potlesk. V průběhu večera prodávalo šest dvojic lístky do tomboly, které byly po chvilce beznadějně vyprodané.  Aby ne, vždyť  jsme připravili více jak 900 cen. V předpůlnočním čase se vyhlásila dámská volenka, pro kterou jsme připravili tak jako vloni překrásné, čerstvé a baravně pestré růže, o které byl za strany tanečnic velký zájem. Vítězka volenky, která získala nejvíce růží  byla odměněna

dortem. Delší přestávku na občerstvení zmiňované kapely jsme využili na losování hlavní tomboly, při které bylo vylosováno deset šťastných výherců zvěřiny, výherce televizoru a cena hlavního sponzora plesu, akademického malíře Václava Nasvětila, překrásná olejomalba  kopova s divočákem. Mezi členy bylo již po čtvrté darováno k losování štěně slovenského kopova od kolegy a přítele z maďarského klubu Jozsefa Dombaie.

Tak jako léta minulá jsme i letos na tento ples připravili občerstvení, které obstaral i přesto, že se plesu nemohl zúčastnit Radek Hasenöhrl, kterého zastoupil jeho otec Václav a dvě servírky. Guláš z divočáka chutnal a byl vyprodán do poslední porce.

Bohužel každým rokem se ve své zprávě opakuji o slabé účasti našich členů. Z mého hlediska toto považuji za jakousi neúctu ostatních členů k těm, kteří mají s přípravou a průběhem těchto plesů nemalé starosti. Nejedná se pouze o tu účast, ale také o nepřispění do tomboly.

Poděkování patří předsedovi, hrstce členů, kteří se s malými obměnami zúčastňují plesu pravidelně a přispívají do tomboly, celé mojí rodině s kamarády, Radku Hasenöhrlovi, Tomáši Kosovi, Václavu Nasvětilovi, Jozsefu Dombaiovi a v neposlední řadě všem dalším sponzorům, kteří nám přispěli cenami do tomboly na tento velice pěkný a zdařilý XV. jubilejní  ples našeho klubu. Těšíme se již na XVI., zatím nevíme termín a místo pořádání.

 

                                                Výcvikář Přemysl Mašek

Napsat komentář