Návrh Směrnice KSK pro odběry DNA u chovných jedinců

Vážení přátelé a chovatelé slovenského kopova, stále se zvětšující zájem o plemeno slovenského kopova nejen v České republice, ale i po celé Evropě ruku v ruce s sebou nese potřebu co nejefektivněji a nejpřesněji řídit chov a genetickou výbavu plemena tak, aby byly zachovány a dále se rozvíjely nejen typické exteriérové ale i pracovní vlastnosti slovenského kopova. Zásadním prostředkem pro dosažení tohoto cíle je použití testu DNA a vytvoření stabilní databáze chovných jedinců. Hlavním významem vytvoření databáze je – možnost efektivního zařazování do chovných liníí – eliminace nežádoucích znaků a vlastností – právní ochrana ( opatření není cíleno na znepříjemnění chovatelům držení chovného jedince a odchovu štěňat, ale je to i součást jejich ochrany do budoucna v případě, že by vůči nim vedl nový majitel jejich odchovaného jedince občanskoprávní spor v případě jeho domněnky, že zakoupené štěně neodpovídá údajům při jeho koupi) – větší míra uplatnění v rámci krytí mimo ČR Slovenský klub na základě žádosti KSK vydal souhlas s využíváním slovenské databáze DNA. Náklady na odběry vzorků DNA provedených do 1.2.2018 nese KSK a to u stávajících chovných jedinců a jedinců uchovněných do 1.2.2018                                                                                                                                                                                                                                                                         Návrh Směrnice KSK pro odběry a testy DNA u chovných jedinců

další

Klubové fleecové bundy

Klub pro Vás připravil klubové fleecové bundy s logem KSK.  Velikostní sortiment v rozsahu XS, S, M, L, XL a 2XL. Cena jednoho kusu bude pro členy KSK stanovena na cca 1.000,- Kč, včetně DPH. V případě zaslání bude k ceně připočteno poštovné 150,- Kč. Objednávky lze zasílat do vyprodání zásob na info@slovenskykopov.cz . Předpokládaný termín dodání bude potvrzen na základě termínu zhotovení výšivky. Na základě zkušeností s velikostmi u tohoto dodavatele jsou bundy vždy označované velikostí o jednu větší než odpovídá skutečné velikosti bundy. Tudíž při objednání doporučujeme vycházet z tohoto faktu a objednávat bundu vždy o jednu velikost menší.

další

Komerční reklama na stránkách KSK

Dne 22.2.2017 byl schválen návrh směrnice KSK č. 1/2017, O umístění komerční reklamy na stránkách KSK. Ta dává možnost členům i nečlenům KSK inzerovat na klubových stránkách obchodní sdělení v souvislosti s kynologií, myslivostí, chovem a výcvikem slovenského kopova. Směrnice KSK č. 1/2017….zde

další

Chovní jedinci – výzva

Aktuálně pro Vás připravujeme přepracovanou aktualizovanou databázi chovných jedinců, ve které kromě údajů k jednotlivým psům naleznete i kontaktní údaje na chovatele, popř. majitele. V této souvislosti nabízíme majitelům psů doplnění informací k jejich svěřencům o fotografie, které se budou zobrazovat spolu s rodokmenem u každého psa. Max. počet fotografií je 4, ve formátu .jpg, .png, .bmp, .gif.  Jiné formáty nebudou akceptovány.  Maximální velikost jedné fotografie 1 MB.  Fotografie zasílejte  označené názvem souboru „celé jméno psa_číslo fotografie“. Např. „Alfonz_z_Doliny_1.jpg“. Fotografie zasílejte na info@slovenskykopov.cz.

další

Podnět členů KSK na změnu termínu členské schůze

Na základě podnětu některých členů KSK, na změnu termínu členské schůze z původně naplánovaného termínu 17.6.2017, na termín v měsíci dubnu 2017, předkládáme členům možnost vyjádřit svoje stanovisko a názor k případnému dřívějšímu termínu ČS. Všichni ti, kdož preferují dubnový termín, nechť svůj zájem vyjádří adresně prostřednictvím  info@slovenskykopov.cz, nejpozději do 21.2.2017.

další

IHZ Cep 2017-výsledky

Individuální honičské zkoušky slovenských kopovů u OMS Jindřichův Hradec               Pokud mě paměť neklame,  pořádal náš klub takovouto akci u ČMMJ OMS Jindřichův Hradec poprvé. Dne 28.1.2017 jsme společně se zminěným OMS a především s Mysliveckým sdružením Rožmberk uspořádali  klubové zkoušky, na které bylo přihlášeno a také předvedeno 14 slovenských kopovů. Sraz  účastníků byl v obci Cep s následným přejezdem do místa konání u malé lesní chatky. Po ranní kávě nebo čaji zde byl proveden výborně připravený nástup a zahájení zkoušek  vedením MS Rožmberk. Účastníky též srdečně přivítal předseda našeho klubu Mgr. Petr Šupík. Celý článek čtěte zde…..                                                                                                                                                                                                                                                                   

další

Vrácení pozdních plateb za členství

Žádáme členy, kteří pozbyli členství nezaplacením členských příspěvků do 31.12.2016, aby neposílali dodatečné platby. Pokladníkem tyto platby budou vráceny na účet odesílatele. V případě zájmu o členství je nutné nejprve vyplnit přihlášku za člena KSK, která podléhá dle stanov klubu schválení výboru KSK a teprve potom je možno zaslat příslušnou platbu, navýšenou o registrační poplatek.

další

IHZ – honitba Kapinos 27.1.2017 výsledky

IHZ – SK honitba Kapinos , OMS České Budějovice Dne  27.1.2017 proběhly klubové individuální  honičské  zkoušky v jižních Čechách. Je potřeba připomenout, že tyto zkoušky se konaly jako  náhradní , a to jak termínem, tak umístěním, za původně plánované zkoušky, které se měly konat dne  7.1.2017 v honitbě Černíny, OMS Kutná Hora. V  souvislosti  s tím je nutné pochválit místní myslivecký spolek v čele s panem Alešem Černákem za to, že byli schopni  během tří dnů zorganizovat naháňku na černou zvěř ve své honitbě, včetně brilantně zvládnutého ranního občerstvení přímo v honitbě. Celý článek čtěte zde……

další